Jak správně vybrat kapelu na svatbu

13.4.2021

Svatba je velká událost v životě každého člověka. Vyžaduje spoustu příprav, času, energie a samozřejmě i finančních prostředků. Neoddělitelnou součástí každého svatebního dne je také živá hudba na svatbu. Jak ji ale správně vybrat a nešlápnout vedle? Jak rozeznat v záplavě internetové nabídky tu opravdu dobrou? V tomto článku Vám poradíme, podle jakých indicií postupovat při výběru a rozhodování. Zároveň se dovíte, jak tyto parametry splňuje naše kapela na svatbu.

 

Kapela na svatbu je jednou ze základních součástí každé správné svatební párty. Dokáže svatbu pořádně rozproudit, ale také hodně pokazit, pokud je výběr špatný. Jak ale takovou dobrou živou hudbu na svatbu poznat, zvlášť když ji neznám a vidím "jen" její internetovou prezentaci? Zde je základní "návod".

  1. Repertoár

Každá dobrá kapela na svatbu by měla mít široký repertoár. Čím širší, tím lepší. Základem pro pořádnou svatební párty pro všechny generace je alespoň 600 skladeb v repertoáru kapely. Ne že by kapela při svém vystoupení přehrála všech 600 skladeb nebo i více, ale na Vaší svatbě budou hosté různých věkových skupin i hudebních vkusů a to rozhodně neobsáhne kapela se 100 nebo 200 skladbami v repertoáru. Kapela má reagovat na momentální dění na tanečním parketě a přizpůsobit tomu IHNED výběr skladeb, a k tomu potřebuje velkou databázi skladeb ve svém repertoáru.

Naše kapela na svatbu disponuje v repertoáru více než 1000 skladbami všech žánrů pro všechny věkové skupiny.

  1. Flexibilita

Kapela na svatbu by měla být maximálně flexibilní. Když má být na svatbě opravdu kvalitní zábava, musí kapela reagovat flexibilně. Není možné, aby např. kapela měla předem připravený playlist a ten neměnila v závislosti na situaci na tanečním parketě. Jednou je třeba tento styl, pak zase jiný a vždy  by mělo být cílem kapely, aby byl spokojen co největší počet posluchačů. Do hry také vstupují písničky na přání od svatebních hostů či novomanželů, na které by kapela na svatbu měla umět reagovat.

Naše hudba na svatbu je maximálně flexibilní, vždy reaguje okamžitě na přání, potřeby a jakékoli impulzy a naším cílem je vždy dokonalá a pořádná párty

  1. Široké portfolio služeb

Kapela na svatbu by měla umět nabídnout i další služby. Pokud možno co nejvíce. Ať už se jedná o zajištění hudby na svatební obřad, doprovodný program pro děti, diskotéku, moderování atd., to vše by měla dobrá kapela na svatbu umět nabídnout.

Naše kapela je flexibilní a disponuje kromě živé hudby i další širokou nabídkou služeb.  Stačí si jen vybrat nebo sestavit Váš harmonogram „na míru“

  1. Moderování

Kapela na svatbu by neměla na svatbě „jen“ hrát. Jejím úkolem je také v první řadě zábava a komunikace. Proto by měla každá správná kapela i moderovat. A to jak svou produkci, tak i případný doprovodný program

Naší prioritou je především výborná zábava po celou dobu svatby. Na svatbě s námi Vás pobavíme i slovem, moderujeme všechny součásti svatební zábavy.

  1. Vstřícnost, ochota, profesionalita v jednání a komunikaci

Základním poznávacím znamením při výběru dobré živé hudby na svatbu je komunikace při jednání, vstřícnost a ochota spolupracovat ještě před svatbou samotnou – v mailové či telefonické komunikaci apod. Protože kapela je na svatbě pro Vás, ne Vy pro ni pokud je to technicky možné, měla by splnit veškerá Vaše přání

Naše živá hudba to je skupina profesionálů, kteří jsou otevřeni jakýmkoli Vašim požadavkům či přáním. Ať už se jedná o písně na přání, specifickou skladbu na Váš první novomanželský tanec, harmonogram svatby, kooperaci s dalším programem apod. Vše ochotně řešíme předem, ale i flexibilně na místě, vždy pružně reagujeme na aktuální situaci.

  1. Doprovodný program

Svatba není jen o tanci a živé hudbě, ale také o doprovodném programu. Ať jsou to svatební hry a soutěže, dětské programy, tradiční svatební obyčeje nebo další. Pravá kapela na svatbu by měla umět tyto programy aktivně zorganizovat a v případě potřeby i vést, komentovat, moderovat. Pokud se doprovodného programu ujmou svatební hosté, kapela by s nimi měla stoprocentně kooperovat.

Kromě živé hudby v našem portfoliu máme i spoustu možností doprovodných programů. Ať jsou to právě svatební hry a soutěže, dětské programy, dětská diskotéka nebo disco vstupy v kombinaci s naší živou hudbou. Vše děláme na místě vlastními silami. Nahradíme tedy i Vašeho svatebního DJ i moderátora. Při doprovodných programech organizovaných svatebními hosty vždy kompletně spolupracujeme.

  1. Realtime videa nebo návštěva produkce

Při výběru kapely na svatbu je dobré vidět danou potencionální kapelu „v akci“. Ideálně jít se na její vystoupení podívat. To samozřejmě vždy není možné. Proto je dobré, pokud kapela má k dispozici ke shlédnutí např. videa ze svých produkcí. Měla by to být ale videa surová, nikoli prostříhaná a upravená ve studiu. Nejlépe poznáte, jak kapela na svatbě „pracuje“ z přímého videa, které je bez jakýchkoli úprav pouze natočeno a vloženo na kanál.

Navštivte náš Youtube kanál a prohlédněte si spoustu našich videí z živých produkcí.

Toto je shrnutí základních předpokladů, které by každá dobrá kapela měla mít. Rádi Vám na Vaší svatbě budeme dělat společnost, budeme její součástí a uděláme Vaši svatbu nezapomenutelnou.

Kontaktujte nás

Chci kapelu