Zeptejte se nás

Rakvice Vinařství DOMINANT - Svatba na Jižní Moravě ve vinařství s tradičním čepením, spoustou dobrého vína, zpěvu, svatebních her a naší kapelou na svatbu

Pokračováním našeho prodlouženého hudebního víkendu byla opravdu specialitka :-) . Zahráli jsme svatbičku v kraji nejoblíbenějším, na Jižní Moravě.

A byla to tedy opravdu svatba se vším všudy a tradiční. V krásném a stylovém prostředí Vinařství DOMINANT v Rakvicích se brali dva mladí lidé a naše živá hudba na svatbu byla u toho. Zhruba polovinu ze svatebčanů jsme již znali z dřívějška, kdy jsme hráli svatbu sestry současné nevěsty (mimochodem taktéž na Jižní Moravě).

A když se řekne typická moravská svatba, tak to skutečně musí být svatba jako řemen. A také samozřejmě byla. Hrálo se a zpívalo, tančilo se o stošest. Naše kapela na svatbu střídala typické jihomoravské regionální lidovky s taneční muzikou a došlo i na bigbít. Do toho nám samozřejmě pomáhali svatebčané svými mohutnými hlasy. Prostě zábava tak, jak je v tomto kraji zvykem. K tomu nemohlo chybět výborné víno a kořalička, samozřejmě domácí výroby.

Jednou z neochvějných tradic v tomto kraji je bezesporu čepení. Takže samozřejmě muselo proběhnout a my k němu zahráli typickou moravskou směs lidovek, kdy se hraje tak dlouho, dokud čepení není u konce. V průběhu tohoto se k nám přidal náš dnes již kamarád a kolega muzikant, mimo jiné strýc nevěsty, který si s námi zahrál na akordeon. Společně jsme zazpívali a zaimprovizovali.

Jak večer plynul, měnili jsme postupně žánry a vystřídali snad vše, co se dalo. Také proběhly svatební hry. Zkrátka jedlo se, pilo a hodovali, k tomu se tančilo a hooodně zpívalo. Svatbičku jsme zakončili, tak jak zde taktéž bývá zvykem, ve velkém kruhu, kdy jsme všichni zpívali "a capella" v jednom mohutném sboru. Prostě Jižní Moravva.... tady to jednoduše žije :-).

Původně jsme měli na místě přespávat, přímo ve vinařském domě, ale bohužel z technických důvodů jsme museli odjet po hraní domů (no, po 10 hodinách hraní ta cesta dom nic moc :-) ). Takže jsme přijeli hooodně pozdě k ránu. Ale světe div se, trochu jsme se doma prospali, doma pobalili a vydali se zpět, jen o kousek níže, do Moravské Nové Vsi na tradiční krojované Hody. Tentokrát už nikoli jako muzikanti, ale jako diváci a hosté. Strávili jsme tu nádherné čtyři dny spolu s našimi přáteli, které tu máme, dobrým vínem a folklórní muzikou. Prostě krása!

Děkujeme novomanželům za pozvání do tohoto námi milovaného kraje, za nabídku ubytování (kterou, jsme bohužel nemohli využít) a za to, že jsme po delší době mohli být u echt moravské svatby :-)

http://www.fantasymusic.cz/cs/ziva-hudba

 

Poslechněte si ukázky naší hudby
Kontaktujte nás mailem, telefonem atd.
Podívejte se, kde nás najdete - Kalendář akcí